Środki zapobiegawcze – koronawirus

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną spowodowaną chorobą COVID-19 niniejszym pragniemy przekazać Państwu następujące informacje dotyczące środków podjętych przez Agencję Cateringową Party w celu ochrony swoich klientów, kontrahentów i dostawców.

INFORMACJA na temat środków ostrożności wdrożonych w związku z potencjalnym zagrożeniem EPIDEMIOLOGICZNYM

Jak już wiadomo, nowy Koronawirus  SARS-COV-2 należy do rodziny wirusów zdolnych do zarażania ludzi wywołując infekcje dróg oddechowych. Podobnie jak wirus grypy, której objawy są zbliżone, nowy koronawirus rozprzestrzenia się poprzez ślinę, kaszel i kichanie oraz poprzez bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami i zakażonymi powierzchniami.

Zgodnie aktualną opinią WHO, nie ma żadnych dowodów na to by wirus mógł być przenoszony żywność, a odpowiednia higiena przy produkcji i obróbce żywności eliminuje wszelkie ryzyko.

Agencja Cateringowa Party uruchomiła wewnętrzny system monitorowania umożliwiający bezzwłoczne podjęcie działań wdrożenia środków ochrony i zapobiegawczych dla pracowników i konsumentów.

Pragniemy podkreślić, że:

Agencja Cateringowa Party wdrożyła zapobiegawcze środki ochrony wskazane przez WHO i Ministerstwo Zdrowia. W celach informacyjnych przeprowadzone zostało rozbudowane szkolenie główne, z dodatkowymi cyklicznymi szkoleniami uzupełniającymi, które mają na celu przypomnienie zasad, weryfikację ich przestrzegania oraz aktualizację obowiązujących Rozporządzeń. W celach edukacyjnych udostępniono wszystkim pracownikom i współpracownikom przygotowany w tym celu poradnik;

Pracownicy i dostawcy Agencji Cateringowej Party są zobowiązani do stosowania się do obowiązujących w firmie procedur i środków ostrożności. Szczególną uwagę zwracamy na dokładne mycie oraz dezynfekcję rąk. W celach prewencyjnych, wyznaczono i specjalnie oznakowano strefy, znajdujące się przy wejściach do siedziby firmy, w którym komfortowo można poddać się ww. procedurom. Na czas sytuacji kryzysowej ograniczono do minimum dostęp do firmy osób z zewnątrz. Do funkcjonujących aktualnie procedur należy między innymi:

– Przejście przez specjalistyczne maty dezynfekujące, znajdujące się przy każdym wejściu.

– Bezwzględne poddanie się procedurze dezynfekcji rąk – zgodne z zasadami mycia i dezynfekcji.

– Bezwzględne poddanie się procedurze zmiany stroju bezzwłocznie po wejściu do firmy, w specjalnie wydzielonym do tego celu pomieszczeniu. Zgodnie ze standardem naszej firmy pracownicy przebierają się w czystą świeżo wypraną i dezynfekowaną odzież ochronną oraz są zobowiązani do korzystania z dodatkowej ochrony w postaci czepków ochronnych ( głowa + broda ), rękawiczek jednarozowych, zarękawków i maseczek. Wprowadziliśmy obowiązek zakrywania nosa i ust w strefie produkcyjnej oraz biurowej.

– Pracownicy są zobowiązani do bezwzględnego zakazu opuszczania pomieszczeń produkcyjnych, a w razie zaistnienia takiej konieczności do przejścia ww procedur ponownie.

– W oparciu o funkcjonujące zasady GMP/GHP i HACCP zakład podzielony jest na strefy przeznaczenia. Wejście do strefy produkcyjnej jest dostępne wyłącznie po wykonaniu ww czynności oraz dostępne jedynie dla osób upoważnionych.

– Wstęp na teren firmy możliwy jest jedynie dla osób zatrudnionych. Przyjmowanie dostaw odbywa się w specjalnie do tego wyznaczonych strefach, bezkontaktowo, przed siedzibą firmy.

– Powierzchnie produkcyjne dezynfekowane są specjalistycznym płynem do dezynfekcji, dopuszczonym do użycia na powierzchniach mających kontakt z żywnością. Dezynfekcja odbywa się każdorazowo po zakończeniu każdego elementu produkcji, czyli kilkanaście razy w ciągu dnia produkcji.

– Przy każdym z węzłów sanitarnych umieszczone zostały rozszerzone instrukcje o sposobie zachowania się w zaistniałej sytuacji. Cykliczne szkolimy naszych pracowników, a na terenie firmy znajdują się ogólnodostępne informacje o aktualnych zaleceniach bezpieczeństwa.

– Dostawy zamówień odbywają się bezkontaktowo, a dostawcy wyposażeni są w maseczki ochronne, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji. Produkty dostarczane są specjalistycznymi samochodami – chłodniami, które są własnością firmy i których wnętrze transportowe pokryte jest specjalnym, łatwym w myciu i dezynfekcji materiałem izotermicznym.

– Posiłki które dostarczamy są pakowane hermetycznie, w indywidualne pojemniki jednorazowe.

Dodatkowo:

– Badamy temperaturę ciała oraz każdego dnia kontrolujemy stan zdrowia pracowników.

– Pracownicy biurowi, których obecność nie jest wymagana, pracują zdalnie z domu.

– Stworzyliśmy program transportu pracowników pomiędzy firmą a miejscem zamieszkania – wykluczający potrzebę korzystania z transportu publicznego.

 

 Na podstawie informacji zawartych w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374), wraz z późniejszymi Rozporządzeniami Rady Ministrów, oraz wewnętrznej Polityki Bezpieczeństwa i Jakości Żywności Agencji Cateringowej Party opracowuje cyklicznie Zarządzenia, które regulują zasady obowiązujące na terenie naszej firmy.

 

Agencja Cateringowa Party kontynuuje świadczenie usług gwarantując wysokie standardy higieny i bezpieczeństwa produkcji, zgodne z nieprzerwanie funkcjonującymi procedurami systemu GMP/GHP oraz HACCP.

Komentarze

Podobne wpisy


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/party/single.php on line 78

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/?ids=https://www.party.com.pl/neurogastronomia-uczta-dla-zmyslow/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/party/functions.php on line 78
0

Neurogastronomia – czyli uczta dla zmysłów

Jedzenie było, jest i prawdopodobnie zawsze będzie jedną z najważniejszych czynności życiowych każdego człowieka. To przyczynia się do prowadzenia coraz większej ilości badań, mających na celu szczegółową analizę wszystkich czynników związanych z odżywianiem, zaczynając od badania składu produktów spożywczych, kończąc na czynnikach zewnętrznych, wpływających na ludzkie zmysły podczas jedzenia.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/?ids=https://www.party.com.pl/dlaczego-warto-jesc-awokado/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/party/functions.php on line 78
0

Awokado w diecie – przepis na zdrowie.

Zastanawialiście się kiedyś co jeść, aby dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych? Niestety nie ma na to prostej reguły. Najważniejsze jest, aby nasze posiłki były zróżnicowane, jak najmniej przetworzone oraz aby uwzględniały produkty dostępne sezonowo. W ten sposób można najłatwiej uniknąć wszelkich niedoborów oraz cieszyć się dobrym zdrowiem.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/?ids=https://www.party.com.pl/koktajl-party-atrakcyjny-prosty-nowoczesny/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/party/functions.php on line 78
0

Koktajl Party – atrakcyjne, proste i nowoczesne

Przyjęcia to najlepsza okazja do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów, do wymiany poglądów i doświadczeń, a przy tym – do spędzenia miło czasu. Organizacja nawet małego przyjęcia wiąże się z szeregiem przygotowań, jednak szybko rozwijający się rynek gastronomiczny, w tym usługi cateringowe, w znacznym stopniu ułatwiają to zadanie.
(C) 2019 Party. Kanapki Warszawa, Bankiety, Catering Warszawa, Torty okazjonalne Warszawa. Polityka prywatności. Działania CSR
W związku z pandemią COVID-19, firma otrzymała wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR